Balıkesir Mutfak Tadilatı
10
Ağu

Mutfak Tadilatı Nedir? Nasıl yapılır? Nelere dikkat edilir?

Mutfakttadilati

Balıkesir mutfak tadilatı hizmetleri ile mutfaklarınızı tamamen yenileyebilirsiniz. Evlerin en fazla kullanılan alanları arasında mutfaklar yer alır. Bu alanlarda da zamanla yenileme ve onarım çalışmaları gerekir.

Daha işlevsel ve kullanışlı hale getirilmesi bir yana, daha şık bir hale de getirilmelidir. Bu noktada da işinde başarılı ve tecrübeli ekiplerden destek alınması gerekir.

Mutfak Tadilatı Nedir?

Mutfak tadilatı bir mutfağın mevcut durumunun ve genel olarak yapılması gereken iyileştirmelerin analiz edilmesi ve sonrasında buna uygun çalışmalar yapılmasıdır. Mutfaklarda yapılacak tadilat işlemlerini, kişiler kendileri yapabildiği gibi profesyonel destek de alabilir.

İster kendileri isterse de bir profesyonel desteği ile tadilat yapılsın fark etmez. Mutfak tadilatında bazı aşamalar vardır. Öncelikle iyi bir hazırlık aşaması gerekir. Daha sonrasında ihtiyaçlara göre tasarım belirlenir. Sonrasında da sırasıyla inşaat, yenileme ve bakım aşamaları gelir.

Mutfaktadilatinasilyapilir

Mutfak Tadilatı Nasıl Yapılır?

Mutfak tadilatının yapımına geçildiğinde, ilk olarak ölçüm ve değerlendirme süreci başlar. Sırasıyla iyi bir mutfak tadilatının yapım aşamaları şöyledir;

 • İlk olarak envanter tespiti yapılır. Mutfakta var olan eşyalar, gidecekler ve gelecekler belirlenir
 • Tasarım aşamasına geçilmeden önce, mutfağın nasıl daha işlevsel ve şık hale gelmesi mümkün buna göre analiz yapılır.
 • Tasarım aşamasında, mutfağın estetik, işlevsellik ve genel durum açısından en uygun haline göre bir tasarım elde edilir.
 • Tasarıma uygun olarak inşaat aşamasına geçilir. Bu aşamada da ilk olarak sökülecek ve yıkılacak yerler halledilir.
 • Tadilat aşamasında ise mutfakta tüm bileşenlerin yerine oturtulması ve mutfağın düzenlenmesi sağlanır.
 • Mutfak tadilatında son aşama olarak bakım gelir. Bakım aşamasında; tasarıma göre bakımlar yapılır, tüm değişim işlemleri tamamlandığında da detaylı bir temizlik yapılır.

Mutfak Tadilatı Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Mutfaktadilati
Mutfak tadilatı çok keyifli ancak yorucu bir süreçtir. Yeni bir mutfağa sahip olmak, özellikle sonuç mükemmel olduğunda herkesin isteyeceği bir şeydir. Mutfaklarda yapılan tadilat işlemlerinde, sonucun mükemmel olması için, bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu noktalar;

İşlevselliği ön planda tuttuğunuz bir tadilat yaptırır. Mutfakta geçirdiğiniz zaman süresince sorun yaşamamak ve raht çalışmak istiyorsanız, işlevsel bir mutfak tasarlatmanız gerekir.

Mutfakta nem sorunu çok fazla yaşandığı için, rutubete karşı önlemler alın.
Özellikle zeminlerin daha güvenli olması için, uygun yer döşemesi tercih edin.
Yapılan tadilatların keskin çizgisi olmasın. Yani istediğinizde tekrar değiştirilme ve onarılma imkanları versin.

Kullandığınız her malzemenin yüksek kalitede olmasına özen gösterin. Böylece uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir mutfak elde edebilirsiniz.
Renk, tasarım ve görsel olarak birbirleriyle uyumlu bir mutfak görüntüsü yakalamaya çalışın.
Mutfaklarınızda yapacağınız tadilat işlemlerinde mutlaka alanında uzman ve tecrübeli kişilerle çalışmaya özen gösterin.

Mutfak Tadilatı Bütçesi Belirleyin

Mutfaktadilatibutcesi
Mutfak tadilatı bütçesi tadilat işlemlerine başlamadan önce yapılması gereken en önemli iştir. Kafanızda belirlediğiniz bir üst limit olmazsa, sonrasında çok ciddi paralar harcayabilirsiniz. Ek olarak mutfağınızda bütçe yetersizliğinden dolayı, eksik işler kalabilir. Öncelikle bütçenizi belirlemeli ve bu doğrultuda da bir planlama yapmalısınız. Tadilata başladığınızda, ek masrafların çıkabileceğini de unutmamanız gerekir.

Evinize En Çok Yakışan Renkleri Belirleyin

Eviniz ve eşyalarınızla uyumlu renkleri belirlemeli ve tasarımı bunun üzerine kurmalısınız. Bu noktada da en çok dikkat etmeniz gereken, mutfağınızın ne kadar ışık aldığıdır. Yeteri kadar ışık almıyorsa, koyu tonlardan uzak durmanız gerekir. Ayrıca evin diğer bölümlerindeki tarza ve renklere de uygun renkleri belirlemenizde fayda vardır.

Örneklerden Oluşan Bir Katalog Temin Edin

Mutfak tadilat işlemlerinde, ne kadar çok örnek görürseniz o kadar kafanızda fikir oluşur. Daha önceden yapılmış olan dekorasyon örneklerini incelemek için, bir katalog temin edebilirsiniz. Buradan renklerin uyumu, yeni modeller, mutfakta işlevsellik gibi konularda fikir sahibi olabilirsiniz.

Zaman Planı Ayarlayın

Mutfakta veya da evin herhangi bir bölümünde tadilat yaptırmak, zaman gerektirir. Mutfaklar, evin en çok kullanılan yerlerinden biri olduğu için, bu konuda daha dikkatli olunması gerekir. Doğru bir planlama ve zaman çizelgesi ile mutfak tadilatı yaptırırken sorun yaşamazsınız. Evinize taşınmadan önce yani boşken tadilat yaptırmanız ise en doğru tercih olacaktır.

Balıkesir Mutfak Tadilatı Firması

Tadilatvedekorasyonfirmasi
Balıkesir mutfak tadilatı yaptırmak istediğinizde, bölgede hizmet veren firmalarla görüşme yapmanız gerekir. Sizlere mutfak tadilatı konusunda, iyi bir hizmet vermeleri ve mutfaklarınızı daha iyi bir hale getirmeleri için dikkat etmeniz gerekir. Bölgede hizmet veren pek çok tadilat ve onarım firması vardır.

Bu firmalar arasından, en iyi hizmeti verecek olanlarla çalışmanız gerekir. Mutfak veya da evin başka bir bölümü fark etmeksizin, iyi bir tadilat yapılması için uzman desteği gereklidir. Alacağınız uzman desteği ile birlikte çok şık ve kullanışlı bir mutfak elde edebilirsiniz.

Mutfak Tadilat Firması Seçimi

Balıkesir mutfak tadilat hizmeti veren firmalar arasından, sizlere en iyi hizmeti verebilecek ekipleri bulmanız gerekir. Bunun için de yine dikkatli ve özenli davranmanız gerekir. İyi bir firma seçmek istediğinizde, dikkat etmeniz gerekenler;

 • Firmaların, tadilat konusunda sahip olduğu tecrübe ve uzmanlık
 • Tadilat firması hakkında yapılan kullanıcı yorumları
 • Firmanın nasıl malzeme kullandığı ve işçiliklerinin nasıl olduğu
 • Daha önce yaptığı tadilat çalışmaları
 • Konuştuğunuz bütçeye sadık kalmaları
 • Zamanında ve hızlı çalışmaları
 • Kaliteli işçilik ve malzemeye karşın, uygun fiyatlı hizmet verebiliyor olmaları

Mutfak Tadilatı Fiyatları

Mutfaktadilatvedekorasyon
Mutfak tadilatı fiyatları pek çok etmen doğrultusunda belirlenir. Bir mutfağın daha güzel ve işlevsel hale gelmesi için, yapılması gereken işlemler farklıdır. Bu yüzden de mutfak tadilatı için belirlenecek sabit bir bütçe yoktur.

Gerekli incelemeler yapılır ve sizlerin talepleri doğrultusunda, uygun bütçe belirlenir. Ek olarak tadilat sırasında kullanılan malzemenin kalitesi de çok önemlidir. Ne kadar kaliteli ve işlevsel malzeme kullanılırsa, fiyatlandırma da ona göre artar.

Tabi kaliteli malzeme kullanımı da mutfağın daha işlevsel ve sağlam olmasını sağlar. Aksi durumda da sürekli tekrar tekrar tadilat yaptırmanız gerekebilir. Mutfak tadilat ücretleri ve bunun için belirlenecek bütçe konusunda daha fazla bilgi almak için, tadilat ekipleri ile görüşmeniz çok daha iyi olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mutfaktadilat

 

Mutfak tadilatı kapsamında hangi uygulamalar yapılır?

Mutfak tadilat kapsamında yapılacak işlemlere siz karar verebilirsiniz. İsterseniz anahtar teslim bir tadilat hizmeti alabilirsiniz. Buna ek olarak mutfaklarınızda beğenmediğiniz yerlerde ufak rötuşlar da yaptırabilirsiniz.

Mutfak tadilatında bütçe nasıl belirlenir?

Mutfak tadilat bütçesi, yapılacak işlerin kapsamına göre belirlenir. Ne kadar kapsamlı bir tadilat işlemi yapılırsa, ona göre fiyatlandırma sağlanır. Ayrıca kullanılacak olan malzemelerin kalitesi ve işçilikte yine ücretin belirlenmesinde etkilidir.

Anahtar teslim mutfak tadilatı nedir?

Anahtar teslim mutfak tadilatı, son yıllarda çok tercih edilen bir uygulamadır. Buna göre ev sahipleri hiçbir konuyla ilgilenmek zorunda kalmaz. Tecrübeli ve uzman ekipler, mutfakta tüm tadilat işlemlerini gerçekleştirir ve mutfağı tamamen kullanılabilir halde teslim eder.

Sonuç

Balıkesir mutfak tadilatı hizmetleri veya tadilat ve dekorasyon konusunda hizmet almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Alanında uzman ve tecrübeli ekiplerden, size özel tasarımlarla hızlı, kolay ve güvenli hizmet alabilirsiniz.

Böylece hem çok şık ve kullanışlı bir mutfağa sahip olur hem de mutfak tadilatı konusunda bütçenize uygun zamanında iş bitirici iç mimar   ve ekibiyle çalışabilirsiniz…

Ücretsiz online teklif alın…

Hemen arayın veya mesaj atı